قهرمان دوباره اوج گرفت

نوشته شده توسط salari در . ارسال شده در اخبار

هفته بیست‌ویکم لیگ برتر – استادیوم غدیر اهواز
پنجشنبه 21 بهمن 95 – ساعت 15:30
استقلال خوزستان 1 – صنعت نفت آبادان 0
گل: محمد طیبی (4)
داور: محمدرضا فغانی
کمک داوران: رضا سخندان و مهدی شفیعی
اخطار: علی‌اصغر عاشوری، آرش افشین، پیمان شیرزادی (استقلال)
تماشاگر: 1000 نفر

استقلال خوزستان: وحید شیخ‌ویسی، دانیال ماهینی، محمد طیبی، عقیل کعبی (56- ابوالفضل علایی)، پیمان شیرزادی، فرشاد سالاروند، علی‌اصغر عاشوری، مهدی مؤمنی، حسن بیت‌سعید، آلویس نانگ (61- سلمان بحرانی) و آرش افشین (76- مهدی زبیدی)
سرمربی: سیروس پورموسوی

صنعت نفت آبادان: ناصر سالاری، مجتبی ممشلی، رضا نورمحمدی، علی عبدالله‌زاده، عزیز معبودی (55- علی هلیچی)، زبیر نیک‌نفس، گوی هیان کیم (53- برونو اولیویرا)، حکیم نصاری، محمد پورمحمد، بهادر عبدی (88- رضا جبیره) و محمد شادکام
سرمربی: فیروز کریمی

خلاصه بازی
دیدار تیم‌های هم‌استانی استقلال خوزستان و نفت آبادان به‌سود تیم میزبان به پایان رسید.

هنوز بازی به خوبی جا نیفتاده بود که استقلال خوزستان از روی یک ضربه کرنر با ضربه‌ی محمد طیبی مدافع پیش تاخته‌اش به گل رسید تا تنور این بازی از دقیقه چهارم گرم شود. صنعت‌نفت که در غیاب حسین بغلانی کاپیتان آبادانی‌اش به میدان آمده بود، با این گل زودهنگام روی به بازی تهاجمی آورد و استقلال با استفاده از بازیکنان سرعتی خط حمله‌اش به‌دنبال زدن گل دوم بود تا این بازی در هوای آلوده اهواز جذاب دنبال شود.

هرکدام از دوتیم در نیمه اول موقعیت‌هایی برای رسیدن به گل داشتند که جدی‌ترین فرصت نفت آبادان در دقیقه 35 با واکنش خوب شیخ‌ویسی ستاره این بازی در برابر محمد شادکام بی‌ثمر ماند و در دقیقه 37 ضربه مهدی مؤمنی توسط سالاری دروازه‌بان صنعت‌نفت مهار شد. حسن بیت‌سعید و حکیم نصاری در ادامه این نیمه دو فرصت گلزنی برای دوتیم خلق کردند اما ضربات این دو بازیکن راهی به دروازه‌ها پیدا نکردند تا نیمه اول با تک گل طیبی تمام شود.

در نیمه دوم، تیم نفت آبادان برای فرار از شکست حالت کاملاً تهاجمی به‌خود گرفت و بارها دروازه‌ی آبی‌پوشان را تهدید کرد اما هربار با مانعی به‌نام وحید شیخ‌ویسی برخورد می‌کرد که در بهترین فرم خود قرار داشت و موقعیت‌های گلزنی زردپوشان را یکی پس از دیگری دفع می‌کرد. شیخ‌ویسی در دقیقه 64 موقعیت تک‌به‌تک را از محمد شادکام گرفت و در دقیقه 70 طی دوبار متوالی با واکنش‌های سریع مانع از ورود توپ به درون دروازه‌ی استقلال خوزستان شد تا این تیم کماکان با یک گل از حریف جلو باشد.

استقلال خوزستان هم در دقیقه 73 توسط آرش افشین صاحب یک موقعیت عالی شد اما افشین توپ را از دهانه‌ی دروازه به بیرون زد و با اعتراض تعدادی از تماشاگران روبروی جایگاه مواجه شد که جروبحث لفظی بین طرفین و تعویض افشین را به دنبال داشت.

تلاش بازیکنان استقلال و صنعت‌نفت در دقایق پایانی این دیدار ادامه یافت ولی گل کاپیتان محمد طیبی تا سوت پایان مسابقه پابرجا باقی ماند تا استقلال برای دومین هفته متوالی با گلزنی طیبی به پیروزی برسد.

شرح گل
1-0 (استقلال): کرنر ارسالی پیمان شیرزادی با دخالت آلویس نانگ به محمد طیبی رسید و کاپیتان پیش‌تاخته‌ی آبی‌پوشان با ضربه‌ای به زیر سقف دروازه صنعت‌نفت باعث پیش افتادن تیم میزبان شد.

در حاشیه
* تماشای این دیدار برای تماشاگران رایگان بود اما استقبال زیادی از این دیدار نشد.
* هوای اهواز امروز غبارآلود بود و بازی در یک هوای نامساعد برگزار می‌شد.
* هواداران نفت آبادان در سمت راست جایگاه و هواداران استقلال خوزستان در روبروی جایگاه مستقر شده بودند.
* قبل از آغاز این دیدار کادر فنی تیم استقلال خوزستان به استقبال کادر فنی نفت آبادان رفتند و با آنها خوش و بش کردند.
* حدود 12 نفر عکاس در ورزشگاه حضور داشتند که اکثرا پشت دروازه تیم نفت آبادن مستقر شده بودند.
* قبل از آغاز بازی حکیم نصاری به سمت سرمربی استقلال خوزستان رفت و از سرمربی تیم سابقش رخصت گرفت.
* دوتیم در دقایق ابتدایی نیمه دوم به‌دلیل مصدومیت گوی هیان کیم و عقیل کعبی دست به دو تعویض اجباری زدند.
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کانون هواداران

نتایج زنده

درباره ما

تماس با ما

اوقات شرعی

لینک های مفید

آب و هوا

استان شناسی

آرشیو ویدئو

آرشیو نظرسنجی

آرشیو تصاویر

آرشیو خبر